Technika Phibrows Microblading – kráľovná v tetovaní obočia

Ak sa povie slovné spojenie „tetovanie obočia“, tak niektorí ľudia si spomenú na faux pas, ktoré sa v 90-tych rokoch v tejto oblasti vyskytlo. Vďaka značke akadémii krásny Phibrows sú nepodarené obočia minulosťou a táto moderná technika semipermanentného tetovania obočia sa vyvinutím jedinečnej techniky PhiShading považuje za najvyspelejšiu a najrealistickejšiu metódu vytvorenia dokonalého obočia.
Metóda semipermanentného tetovania obočia PhiBrows je dielom najprestížnejšej svetovo uznávanej akadémie Phibrows Microblading Academy by Branko Babic. Ide o jedinečnú mikropigmentáciu obočia. Metóda je vyvinutá tak, aby vytvárala realistický tvar chĺpkov, čím sa doladí tvar a hustota obočia. Hlavný rozdiel medzi tetovaním obočia a technikou Phibrows spočíva v hĺbke aplikácie pigmentu. Pri technike Phibrows je pigment aplikovaný použitím mikročepielky iba tesne pod pokožku, čo je zárukou prirodzeného vzhľadu. Cieľom Phibrows je vytvoriť také obočie, aby nebolo badateľné, že je obočie vytetované.

Ako funguje technika PhiBrows?

K naturálnemu vzhľadu celého obočia významne prispieva jedinečná technika vyvinutá PhiAcademy s názvom PhiShading. Ide o formu tieňovania obočia, kedy sa pomedzi vykreslené chĺpky čepieľkou aplikuje pigment, až pokiaľ sa nedosiahne požadovaný extra 3D efekt. Zákrok je takmer bezbolestný a trvá približne 2,5 hodiny. Pri absolvovaní PhiBrows nie je potrebné mať obavy z nesprávneho tvaru alebo farby obočia. Tvar obočia sa totiž určí na základe prirodzeného tvaru tváre, očí a nosa, pričom sa do uváženia berie aj hlavná filozofia ošetrenia PhiBrows Microblading.
Tajomstvom dokonalého obočia prostredníctvom ošetrenia PhiBrows tkvie už aj v samotnom názve, ktoré je odvodené od gréckeho písmena Phi (fí) φ čo sa rovná približne číslu 1,618034. Toto číslo je iracionálne a predstavuje medzi umelcami známy „zlatý rez“ alebo „božský rez,“ ktorý sa vyznačuje mnohými zaujímavými vlastnosťami. Geometrické tvary odvodené od tohto čísla sa v európskej kultúre považujú za esteticky veľmi príťažlivé a mnohé geometrické proporcie v prírode majú blízko k tomuto číslu.

Pre koho je technika PhiBrows určená?

Profesionálne tetovanie obočia technikou Phibrows Microblading je určené pre ženy, ktoré držia krok s dobou. Už vás prestáva baviť pravidelné dokresľovanie a domáca úprava obočia? Poprípade máte zlú skúsenosť s inou formou tetovania obočia alebo so zastaralou technikou nakresleného obočia? Vďaka procedúre PhiBrows s technikou PhiShading sa môžete tešiť na prirodzené a husté obočie, ktoré je na základe precíznej techniky a študovaniu farby a tvaru obočia dokonale prispôsobené osobnosti každej zákazníčky. Samotný zákrok je vyhotovený prostredníctvom mikročepielky iba tesne pod pokožku, čo je zárukou prirodzeného výsledku. Na dotvorenie realistického vzhľadu obočia sa používa technika manuálneho tieňovania – Phishading. Zákrok je viac-menej bezbolestný, prirovnať je ho možné k bolesti pri bežnom tetovaní. Samotný proces trvá 2-2,5 hodín, pričom prvé dni sa zákazníčky stretávajú s príliš tmavým obočí. Vyblednutie je badateľné už po pár dňoch, pričom po 4-6 týždňoch je potrebné aplikovať bezplatnú korekciu. Po kompletnom zahojení, korekcii a celkovo po 6 týždňoch sa zákazníčky môžu tešiť na svoje finálne dokonalé obočie.

Ako dlho vydrží nové obočie?

Táto semipermanentná technika tetovania obočia má trvácnosť 1,5 – 2 roky v závislosti od typu pleti, životného štýlu a domácej starostlivosti po samotnej procedúre. V prípade faktorov akými sú napríklad aktívny šport, opaľovanie, solárium, mastná pleť alebo fajčenie táto procedúra nebude taká účinná a životnosť tetovania sa zníži pod vyššie uvedenú dobu trvácnosti.

Kedy je potrebné zákrok odložiť?

Microblading sa nevykonáva u príliš mastnej, pórovitej pleti, u klientok s výrazným pigmentom po iných druhoch tetovania. Ak už bolo obočie v minulosti tetované a máte záujem o microblading, je potrebná osobná konzultácia. Do uváženia treba brať aj skutočnosť, že počas menštruácie môže byť pokožka citlivejšia, tak sa môže zdať samotná procedúra bolestivejšia.
Aj napriek tomu, že sa môže zdať, že sa tetovanie neodporúča v letných mesiacoch, tak sa procedúra vykonáva aj v tomto období. V tom prípade je, samozrejme, potrebné vyhýbať sa slneniu, soláriu, športu, saune, plavárňam a kúpaliskám. Tieto odporúčania platia v každom prípade. Ženy, ktoré už majú skúsenosť so skutočným tetovaním, vedia, že dodržanie týchto zásad je kľúčové pre najlepšie uchytenie pigmentu v pokožke.
Pred a po zákroku sa neodporúča piť alkohol a zákrok nie je vhodný pre zákazníčky:

Ak vás procedúra zaujala alebo máte nejaké otázky ohľadom techniky Phibrows Microblading, tak nás neváhajte kontaktovať.

Časté otázky o tetovaní obočia

1. Je tetovanie obočia bolestivé?
Pri aplikácii anestetiká je možné znížiť bolesť a nepohodlie. Väčšina klientov pocíti iba mierne pichanie alebo tlak.

2. Ako dlho trvá proces tetovania obočia?
Celý proces zvyčajne trvá 2 až 3 hodiny, v závislosti od zložitosti tvaru a farby obočia.

3. Ako dlho potrvá, kým sa obočie zahojí?
Obočie sa zvyčajne zahojí do 7 až 14 dní.

4. Je tetovanie obočia trvalé?
Áno, tetovanie obočia je trvalé. Farby sa však môžu po niekoľkých rokoch vyblednúť alebo zmeniť farbu, preto je odporúčané pravidelne si tetované obočie dopĺňať.

5. Je tetovanie obočia bezpečné?
Ako pri každej kozmetickej procedúre, existujú riziká, ako sú infekcie alebo alergické reakcie. Preto je dôležité zvoliť si kvalifikovaného a skúseného tetovača a dodržiavať pokyny na starostlivosť o tetované obočie.

6. Kto by mal alebo nemal podstúpiť tetovanie obočia?
Tetovanie obočia nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, ľudí s ochorením kože alebo alergickou reakciou na farby a zákazníkov s krvnými ochoreniami. Je vhodné konzultovať s lekárom pred tetovaním obočia.

7. Ako sa mám pripraviť na tetovanie obočia?
Pred tetovaním by ste nemali užívať alkohol alebo kofeín a mali by ste sa vyhnúť užívaniu liekov, ktoré zvyšujú krvácanie. Odporúča sa tiež nevyliečené jazvy, akné alebo opuchy v oblasti obočia liečiť pred tetovaním.

8. Ako by som mal/a starať o tetované obočie?
Po tetovaní obočia by ste mali dodržiavať pokyny tetovača na starostlivosť o tetované miesto, aby ste minimalizovali riziko infekcie a zabezpečili rýchle zahojenie. Patria sem čistenie a aplikácia lieku proti infekcii na miesto tetovania.

9. Ako si vybrať tetovača pre tetovanie obočia?
Je dôležité zvoliť si kvalifikovaného a skúseného tetovača, ktorý pracuje v sterilnom prostredí a má dobré recenzie od predchádzajúcich zákazníkov. Odporúča sa skúsiť si prezerať portfólio tetovača a konzultovať s ním vaše požiadavky pred začatím tetovania.

10. Môže tetovanie obočia ovplyvniť môj vzhľad?
Áno, tetovanie obočia môže zlepšiť tvar a vzhľad vašich obočia a tiež pomôcť vám ušetriť čas pri ich upravovaní. Je dôležité však si uvedomiť, že tetovanie obočia môže zmeniť váš vzhľad a v niektorých prípadoch sa nemusí k vám hodíť.

11. Je možné tetovať obočie na všetkých typoch pleti?
Áno, tetovanie obočia je možné na všetkých typoch pleti. Avšak, niektoré farby sa môžu na tmavej pleti zmeniť a zosvetliť, preto je dôležité vyhľadať kvalifikovaného tetovacieho umelca, ktorý má skúsenosti s tetovaním obočia na rôznych typoch pleti.

12. Je potrebná nejaká špeciálna starostlivosť o tetované obočie?
Áno, je dôležité dodržiavať špeciálne pokyny starostlivosti o tetovanom obočí, aby sa zabránilo infekcii alebo vysušeniu pokožky. Patria sem napríklad aplikácia mastičky na rany alebo obmedzenie vystavenia tetovaného obočia slnku a vode.

13. Ako sa dá tetovanie obočia odstrániť?
Tetovanie obočia môže byť odstránené pomocou rôznych metód, ako sú laserové ošetrenia alebo mikropigmentácia. Odstránenie tetovania obočia však môže byť bolestivé a nákladné. Je preto dôležité dôkladne zvážiť svoje rozhodnutie pred tetovaním obočia.